papazin cayiri

En Uygun SEO Anahtar Kelimelerini Belirlemek


En Uygun SEO Anahtar Kelimelerini Belirlemek

En Uygun SEO Anahtar Kelimelerini Belirlemek

Daha düşük arama hacimli kelimelerin daha değerli olduklarını bilmek gerekir. Aslında bu, oldukça iç rahatlatıcı çünkü kısa aramalardansa (bir veya iki kelimeli) uzun aramalarla ilk sıraya çıkmak daha kolaydır, çünkü bu kelimeler arasındaki rekabet oranı daha düşüktür.

Hacim mi, Değer mi?

Hacim/değer karşılaştırması oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Yüksek hacimli anahtar kelimelere mi yoksa yüksek değerdekilere mi yoğunlaşmalıyız? SEO söz konusu olduğunda en etkilisi hangisi? Ayrıca bunların hiçbiri uygulamayla, yani bu anahtar kelimeleri sayfa içi SEO (sayfa etiketleri) veya sayfa dışı SEO (linkler) bağlamında uygulama taktikleriyle ilgili değil.

Ben, hacim/değer karşılaştırmasını müşterilerin ihtiyaçları ve değer önerimin kesişme noktası olarak düşünmeyi tercih ediyorum. Eğer ben çalışan ve tıbbi hatalarla ilgilenen bir avukatsam, benim eşsiz değer önerim doktorlara dava açmak isteyen insanlar için yasal hizmetler sağlamaktır. Bu nedenle tıbbi hatalar bir sözcük öbeği olarak yüksek arama hacmine sahip olsa da yeterli değil. Çünkü çok fazla PARAZİT mevcut.

Yani, tıpkı radyo frekanslarını ayarlamak gibi ben de potansiyel müşterilerimi dikkate alarak ayarlamalar yapıyorum. İşte burada avukat, hukuk firması veya mümessil gibi bir kelimenin eklenmesiyle aramanın nasıl detaylandırılabileceğini de görüyorsunuz. Evet, hacimde bir azalma oluyor ama çoğu zaten parazit olduğu için sorun değil. Her halükârda bana bir faydaları yok.

İkinci taktiğimiz odaklanmak, odaklanmak ve odaklanmak. Avukat veya Avukatlık yapılan şehrin isminin eklenmesi gibi yardımcı kelimeleri gerçekten değerli kelimeler haline getirmeye çalışın. Çoğu insan bu kelimelere satın alma kelimeleri der. Bu nedenle öylesine yapılmış bir aramayı, sizi araştırıp bulmaya hazır bir müşteriyi gösteren, yüksek hacimli bir aramaya dönüştüren o sihirli kelimeleri anahtar kelime taslağınızda belirlemeye çalışın.

Google anahtar kelime aracı haricinde anahtar kelime keşfi için iki başka biçilmiş kaftan daha var. Bu araçlardan ilki Google Analytics. Analyticste ilk önce bir arama sonuç sayfası sonra da içerik detayı ve giriş anahtar kelimelerini seçin. 500 tane anahtar kelime belirleyin. Böylece kullanıcıların anahtar kelime tavsiyelerine göz atmış olursunuz.

En Uygun SEO Anahtar Kelimelerini Belirlemek ile Benzer Yazılar:

26 Ocak 2013 Saat : 1:24

En Uygun SEO Anahtar Kelimelerini Belirlemek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar