papazin cayiri

Kıran Kırana Mücadele


Yeni yönetim kurulunun organize ettiği özel maçta Maltepe, Üsküdar Anadolu Karması’nı konuk etti. İki takımında etkili gözüktüğü maç 4-4 berabere sonuçlandı. Maçta ayrıca iki direkten dönen top ve bir de kırmızı kart vardı.

 

 

Apayrı İki Yarı

İlk yarı ve ikinci yarı izleyenler çok zevkli mücadeleler izledi. Fakat ilk yarı 3 gol atıp mükemmel top oynayan Üsküdar Anadolu Karması, ikinci yarı adet maçı bırakmış şekildeydi ve bunu fırsat bilen Maltepe 3-0 geriden gelip skoru 4-3’e taşıdı. Maç böyle mi bitecek denirken takımının 3 golünde de imzası bulunan Alparslan, son dakika sahneye çıkarak müthiş bir vuruşla skoru 4-4’e getirdi. Golün hemen ardından 5. gole giderken bileğine yapılan müdahaleyle yerde kalan Alparslan maçı tamamlayamadı ve sedyeyle oyunu terketti.78. dakikada Yasin’in oyundan atılmasıyla 10 kişi kalan Üsküdar Anadolu bu sakatlıkla maçı 9 kişi tamamladı.

Önemli Konuklar Vardı

Düzenlenen maçı 20 kadar basın mensubu takip etti. Bunun yanında Beşiktaş ve Galatasaray’dan da önemli yöneticiler maça katıldı. Maçın gözde ismi Alparslan’ı yakın markaja alan yöneticilerden Abdullah Tuna sedyede tedavisi görülen Alparslan’la maç bitimi görüşmeye gitti. Görüşme sonrası mikrofonlara konuşan Tuna: “Alparslan Galatasaray altyapısından yetişmiş kaliteli bir orta saha oyuncusu. Spor Toto Süper Lig’de kaliteli işler çıkarabilir. Fakat onu buna ikna etmek çok güç. Sohbetimiz transferden çok hal hatır sormakla ilgiliydi.” dedi.


Sanatçı kişiliğiyle de tanınan Alparslan Pehlivan uzun süre önce medyadan nefret ettiğini açıklayarak medyayla ilişkisini kesmişti.

 

İdeallerimiz Var

78.dakikada arkadan yaptığı müdahale sonrası ikinci sarı kartı görerek saha dışında kalan konuk ekibin gözde isimlerinden Yasin maç sonrası röportajında: “Bu karmadaki 11 oyuncunun da ayrı ayrı kulüplerden lisansı var. Kaptanın oluşturduğu çok özel bir ekibiz. Buradaki hiç kimsenin idealinde şöhret olup milyon liralar kazanmak yok. Biz diğerlerinden farklıyız ideallerimiz doğrultusunda ilerliyoruz, futbol bizim işimiz değil bizden bir parçadır.” diye konuştu. Maltepe kaptanı Mithat’sa maç sonrası şunları söyledi: “Sandığımızdan çok çok güçlü bir ekip vardı karşımızda, çok hırslı ve yüreğiyle oynayan bir ekip. Maça çıkmadan önce açıkçası arkadaşlara 5’den fazla fark yapmayalım diye şakalaşırken ilk yarı bittiğinde 3-0 yenik olduğumuzu gördük. Maçı bırakmadık. İkinci yarıda daha etkiliydik, taktiksel ataklarla güzel goller bulduk. Baskımızın sonuç vermesi bizi daha da hırslandırdı. Kurulan karma takımı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum, Alparslan ve Burak’ı çok beğendim. Alparslan’la tedavisinden dolayı görüşemedik fakat az önce durumunun iyi olduğunu öğrendim. Onun gibi bir oyuncu Süper Lig’de oynamalı.” diye konuştu.

Yoksa Geri Mi Dönüyor?

Uzun süre önce objektiflerden kaybolan ve sanat dünyasına yakınlığıyla bilinen Alparslan Pehlivan’ın bu maçta boy göstermesi akıllara acaba futbola geri mi dönüyor sorusunu getirdi. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi olan Alparslan, kameralar karşısına ilk olarak Gökhan Keser’le birlikte Barselona’da mankenlik yaparak geçmişti. Türkiye’ye döndüğünde başta tiyatro, sinema ve müzik olmak üzere birkaç dalda birden kendini genç yaşta kanıtlayan Alparslan 2010 yılının sonunda kendini geri plana çekerek kameralardan uzaklaşmıştı. Gelecek dönemde nasıl kararlar alacağı futbol adamları tarafından da merak ediyor.

Umutluyuz

Maç sonrası Maltepe yeni dönem yönetim kurulu üyeleri arasında gerçekleştirilen toplantıda yeni dönem için planlar yapıldı. Yüksek izleyici kitlesi yeni transferlerin yapılmasını gündeme getirdi. Yönetim kurulu üyesi Sinan Bozkır yaptığı açıklamada yeni dönem için umutlu olduklarını ve yakında Spor Toto Süper Lig’de boy göstereceklerini ifade ederken yapılacak ilk yeniliğin stad çalışmaları olduğunu vurguladı. Toplantı sonrası verilen yemeğe basın mensupları alınmazken yönetim kurulunun yanında maçta boy gösteren iki takım oyuncuları da davet edildi. Konuk ekibin yemeğe davet edilmesi transfer dedikodularına neden oldu.

Kıran Kırana Mücadele ile Benzer Yazılar:

21 Ocak 2013 Saat : 8:17

Kıran Kırana Mücadele Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar