papazin cayiri

On Parmak Klavye Hız Ölçümü


On Parmak Klavye Hız Ölçümü

On Parmak Klavye Hız Ölçümü

Klavyede on parmak klavye hız ölçümü yapmak ister misiniz? Bu ölçüm benim ne işime yarayacak diye soranlar için hemen bu soruyu cevaplayalım. Klavye hız ölçümü sizin klavyede ne kadar seri ve hızlı yazı yazabildiğinizi ölçer. Klavyede hızlı yazı yazmak günümüzde çok önemlidir. İş dünyası artık bilgisayarı hızlı ve pratik kullanan insanları tercih etmektedir. İş bulabilmek, bulduğunuz işte yükselmek, kısa sürede çok iş yapabilmek, zamandan ve emekten tasarruf elde etmek için mutlaka klavyede hızlı yazılar yazabilmelisiniz.

Klavyede hızlı yazı yazmadan önce kendinizi bir hız testine sokmalısınız.
Klavye hız testi ile 1 dakika içinde kaç kelime yazabildiğinizi belirlemelisiniz. 1 dakika içinde 30 kelimeden az yazıyorsanız klavye hızınız düşük demektir. Bu sayı 50nin üzerine çıktığı zaman iyi durumda olduğunuz söylenebilir. 10 parmak klavye kullanan kişiler bu sayının üzerine çok rahat çıkarlar. Çünkü tuşların yerini ezbere bilen ve özel tekniklerle kendini geliştiren kişiler artık klavye hakimiyetini ele geçirmiş demektir.

On parmak yazı yazma konusunda kendinizi geliştirmeniz için sizlere on parmak eğitim videosu sunmak istedik. Uzmanların hazırlamış olduğu bu videoları boş kaldığınız vakitlerde izleyip videolarda anlatılanları uyguladığınız zaman kısa süre içinde sizin de klavyede yazı yazma hızınız artacaktır. On parmak eğitim videolarını Onparmak.org internet adresinden izleyebilirsiniz.

On Parmak Klavye Hız Ölçümü ile Benzer Yazılar:

5 Ağustos 2019 Saat : 12:52

On Parmak Klavye Hız Ölçümü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar